Informacje ogólne

Otwarte Mistrzostwa Krakowa Zespołów Cheerleaders organizowane są od 2009 roku i przyciągają nie tylko fanów sportu, ale też tańca i akrobacji. Cheerleading wykonywany jest w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczu, ale jest również odrębną dyscypliną sportu. Na Otwartych Mistrzostwach można zobaczyć w energicznych układach zespoły i duety z całej Polski, uczestników w wieku od 6 do 60 lat. Jest to wspaniała okazja do wymiany wspólnych doświadczeń i zabawy w duchu sportowej rywalizacji. Pomysłodawcą projektu i koordynatorem projektu jest Agnieszka Horosin. Listopadowe zawody co roku przyciągają do Krakowa zespoły z całej Polski.

Film promujący zeszłoroczną edycję:

W roku 2014 turniej po raz pierwszy odbył się w ramach mistrzostw Grand Prix Polski we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Cheerleaders. Od tamtej pory w zawodach uczestniczy zawsze ponad 400 uczestników. Oprócz tańczących pań, na Hali Widowiskowo-Sportowej III LO na os. Wysokim prezentują się także mężczyźni. Od roku 2015 można podziwiać również akrobacje, wyrzuty i piramidy widowiskowej kategorii cheer. Mistrzostwa 2016 będą jeszcze bardziej ekscytujące, gdyż tegoroczna edycja będzie MIĘDZYNARODOWA…!

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Ireneusz Raś.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka w Krakowie i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie oraz Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków.

Part_2.2