O zawodach

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA KRAKOWA CHEERLEADERS

Grand Prix Polski Kraków 2017

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie, Stowarzyszenia im. J.Korczaka w Krakowie, Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków

 

Data: 18.11.2017r.

Miejsce: Hala Sportowa Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji: ul. ks. Jana Michalika 2A
32 – 087 Zielonki


Otwarte Mistrzostwa Krakowa Zespołów Cheerleaders organizowane są od 2005 roku i przyciągają nie tylko fanów sportu, ale też tańca i akrobacji. Cheerleading wykonywany jest w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczu, ale jest również odrębną dyscypliną sportu. Na Otwartych Mistrzostwach można zobaczyć w energicznych układach zespoły i duety z całej Polski, uczestników w wieku od 6 do 60 lat. Jest to wspaniała okazja do wymiany wspólnych doświadczeń i zabawy w duchu sportowej rywalizacji. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Agnieszka Horosin.

Film promujący edycję 2016:

Listopadowe zawody co roku przyciągają do Krakowa zespoły z całej Polski. W roku 2014 turniej po raz pierwszy odbył się w ramach mistrzostw Grand Prix Polski, co oznacza, że zawodnicy zdobywają punkty sumujące się do rankingu w Pucharze Polski, tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Od tamtej pory w zawodach uczestniczy zawsze ponad 400 uczestników. Oprócz tańczących pań, prezentują się także mężczyźni. Od roku 2015 można podziwiać również akrobacje, wyrzuty i piramidy widowiskowej kategorii cheer. Mistrzostwa 2017 będą jeszcze bardziej ekscytujące, gdyż tegoroczna edycja będzie również MIĘDZYNARODOWA…!

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Ireneusz Raś.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka w Krakowie, Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie oraz Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków.

Part_2.2